Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmujemy  do 15 lipca do godziny 21.00. Dostawę na terenie Warszawy i w najbliższych jej okolicach zrealizujemy w czwartek 18 lipca

 

Zamówienia do klientów spoza Warszawy  dostarczone zostaną  w piątek 19 lipca.

 

 

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 25 lipca (Czwartek)

Werbena cytrynowa ekologiczna


Werbena cytrynowa ekologiczna
Cena: 10,00 zł
- +
opakowanie 50 g
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Polska)

Działanie werbeny jest wszechstronne - działa lekko ściągająco, napotnie i łagodząco stąd polecana jest przy przeziębieniach i stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Dzięki zawartości werbenaliny jej napar przynosi ulgę przy migrenach, bólach głowy i zatok oraz bezsenności ułatwiając zasypianie. Dzięki cytralowi wykazuje też działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze.

Najlepiej udowodnione jest hamujące działanie wyciągów z werbeny cytrynowej na wzrost gronkowca złocistego, co jest bardzo ważne, ponieważ ten chorobotwórczy drobnoustrój bardzo szybko rozwija oporność na penicylinę. Cytral działa także przeciwnowotworowo, ponieważ hamuje także wzrost komórek nowotworowych powodując ich apoprtozę (śmierć komórkową).

Werbena działa także rozkurczowo na mięśnie gładkie ludzkiego organizmu - działając żółciopędnie ułatwia trawienie, pomaga przy zastojach żółci, nieprawidłowej pracy wątroby oraz łagodzi zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Tradycyjnie polecano jej napary karmiącym matkom ponieważ wspomaga laktację działając mlekopędnie. Ze względu na działanie moczopędne poprawia pracę nerek i likwiduje obrzęki, a w medycynie ludowej była stosowana jako lek na kamienie moczowe.


Źródło: diety.wieszjak.pl/produkty/252196,Co-to-jest-werbena-cytrynowa.html