Nasz sklep posiada certyfikat nr PL-EKO-07-18907 wydany przez jednostkę certyfikującą AGOBIOTEST. Oznacza to, że jesteśmy pod stałym nadzorem sprawdzającym, czy produkty, które sprzedajemy spełniają wszystkie wymagania określone w rozporządzeniach Unii Europejskiej dotyczących rolnictwa ekologicznego.

 

SZANOWNI PAŃSTWO

Aktualnie zamówienia zbieramy do PONIEDZIAŁKU 16 GRUDNIA DO GODZ. 24.00. 

Paczki do klientów z Warszawy i najbliższych jej okolic  dostarczamy w czwartek 19 grudnia, paczki do klientów z pozostałych miast dostarczamy w piątek 20 grudnia

Zamówienia na produkty świąteczne z Warszawy i okolic objęte naszym dowozem dostarczymy 23 grudnia.

 

 

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 19 grudnia (Czwartek)

Fibre Complex with FOS - Błonnik z F.O.S


Fibre Complex with FOS - Błonnik z F.O.S
Cena: 75,00 zł
- +
90 kapsułek
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Wielka Brytania)

Błonnik jest ważnym elementem zdrowej diety i odgrywa istotną rolę w  zdrowiu i  w spójnym działaniu całego  przewodu pokarmowego.  W błonniku można wyróżnić składniki rozpuszczalne i nierozpuszczalne w wodzie. Nierozpuszczalne włókna mają tendencję do absorbowania wody i zapewniają masę w przewodzie pokarmowym. Poza tym włókna, takie jak na przykład celuloza, poddawane są naturalnej fermentacji, w wyniku czego wytwarzają się krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są głównym źródłem energii dla zdrowych komórek jelitowych. Rozpuszczalne w wodzie składniki błonnika, takie jak pektyny, śluzy i hemicelulozy, sprzyjają usuwaniu metali ciężkich.

 

Błonnik z F.O.S firmy Viridian zawiera w swoim składzie:

Len, który jest bogatym źródłem lignanów – naturalnych związków roślinnych należących do grupy fitoestrogenów. Lignany działają antybakteryjne, antygrzybicznie i antywirusowo. Oprócz tego stanowi bogate źródło śluzu i kwasów omega oraz nawilża i działa osłonowo na układ pokarmowy.
Łuski nasion babki płesznik (Psyllium) – uzupełnia dietę w naturalny błonnik wpływając na perystatykę jelit. Łagodzi podrażnienia błony śluzowej, zaparcia i wzdęcia. Jako źródło rozpuszczalnego błonnika stanowi  uzupełnienie kuracji odchudzających.
Pektyny cytrusowe – Pektyny występują w skórce i pod skórą  owoców i warzyw i są fermentowane przez florę jelitową wytwarzającą – krótko łańcuchowe kwasy tłuszczowe stanowiące źródło energii dla komórek jelita grubego.
Kelp – to brązowa alga morska która zawiera bogactwo  minerałów, witamin i innych cennych dla zdrowia elementów. Kelp jest bogatym źródłem śluzów, takich jak np. ALGIN, które uspokajają jelita, pomagają w wiązaniu i wydalaniu z organizmu metali ciężkich oraz innych zanieczyszczeń.
Otręby ryżowe – już od wielu lat naukowcy wiedzą o tym, że otręby ryżowe to magazyn cennych składników odżywczych  mają również bardzo korzystny wpływ na układ pokarmowy.
Fructooligosacharydy (FOS) - zwykle znajdują się w żywności pochodzenia roślinnego, takiej jak: karczochy, cebula, szparagi i czosnek. Nie są trawione przez organizm człowieka. Ich zadaniem jest odżywianie przyjaznej flory bakteryjnej przy jednoczesnym zmniejszaniu kolonii szkodliwych bakterii.
Zalecane spożycie: Od jednej do trzech kapsułek dziennie z dużą ilością wody w czasie posiłku lub według zaleceń lekarza.

Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

100% aktywnych składników w kapsułce.

Suplementy Diety Viridian nie zawierają powszechnie używanych substancji wypełniających i przeciwzbrylających.

W większości produkowane są na bazie spiruliny, lucerny i borówki co dodatkowo wzbogaca ich skład.