Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmujemy  do 20 maja do godziny 21.00. Dostawę na terenie Warszawy i w najbliższych jej okolicach zrealizujemy w czwartek 23 maja. Zamówienia do klientów spoza Warszawy  dostarczone zostaną  w piątek 24 maja.

 

 

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 23 maja (Czwartek)

Botwina ( krajowa) ekologiczna


Botwina ( krajowa) ekologiczna
Cena: 6,60 zł
10,00
- +
pęczek ok 350g
produkt dostępny
PROMOCJA!

(Kraj pochodzenia: Polska)

Botwina to  liście i korzonki buraka ćwikłowego. Pojawia się na straganach wiosną i jest niezwykle ceniona w kulinariach. Liście i korzonki używane są do sałatek, zup i sosów. Wszyscy chyba znamy zupę botwinkę lub pyszny chłodnik, który doskonale sprawdza się podczas upalnych dni. W dawnej Polsce botwina była niezwykle ceniona i jadali ją także sami królowie. Obecnie coraz częściej burak liściowy gości na grządkach naszych ogródków.

Nie mylmy botwiny z boćwiną. Ta druga to nazwa buraka liściowego, którego jadalną część stanowią liście i ogonki liściowe. Liście boćwiny mają wyraźne żyłki i są bardziej czerwone od liści buraków ćwikłowych, czasami nawet przybierają barwę purpurową. Łodygi buraka liściowego są grube, mięsiste i również mają barwę czerwoną.

 

źródło : http://www.kuchniaplus.pl/