Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmujemy  do 14 października  do godziny 21.00. Dostawę na terenie Warszawy i w najbliższych jej okolicach zrealizujemy w czwartek  17 pażdziernik

 

Zamówienia do klientów spoza Warszawy  dostarczone zostaną  w piątek 18 pażdziernik

 

 

 

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 31 października (Czwartek)

Pokrzywa ekologiczna


Pokrzywa  ekologiczna
Cena: 10,00 zł
- +
pęczek
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Polska)

Pokrzywa to jedna z najbardziej cenionych i wartościowych roślin stosowanych w naturalnym leczeniu chorób. Jej liście wykorzystywane były już w starożytności. Badaczom znanych jest ponad 40 gatunków pokrzyw jednak zarówno w Polsce jak i całej Europie najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem jest Pokrzywa Zwyczajna (Urtica dioica L.).
Pokrzywa zwyczajna osiąga wielkość nawet do 2 metrów. Jej okres kwitnienia przypada od połowy czerwca aż do końca września. Największą wartość leczniczą mają rośliny zrywane w maju. Wówczas w liściach pokrzywy znajduje się dwa razy większa ilość kwasu askorbinowego niż dla porównania w owocach czarnej porzeczki. Liście pokrzywy zawierają wiele cenny składników a wśród nich: wapń, fosfor, magnez, mangan, żelazo, potas i krzem. flawonoidy, garbniki, karotenoidy, chlorofile, acetylocholinę, serotoninę, histaminę, fitosterole, śluzy, kwasy, krzemowy, octowy, glikolowy, witaminy A, B2, C, E i K.
Pokrzywa ma wiele zalet jednak występują też pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Nie należy stosować naparu z pokrzywy u osób, u których stwierdzono krwotoki wywołane przez polipy, cystę, nowotwory macicy oraz u osób z chorobami nerek.
Pokrzywa jest składnikiem ogromnej ilości mieszanek ziołowych, herbatek, leków ziołowych czy kosmetyków naturalnych. Liście pokrzywy podaje się także trzodzie chlewnej - podnosząc tym samym jej wartość odżywczą i witaminową.
Pokrzywę zwyczajną stosuje się w leczeniu m.in.:
- niedokrwistości i zaburzeniach krzepliwości krwi
- łagodnych stanach zapalnych przewodu pokarmowego
- łagodnych stanach zapalnych dróg moczowych
- reumatyzmu
- chorób skórnych
- łupieżu i łojotoku
- biegunek

 

Źródło: pokrzywa.baza-wiedzy.com/

Zdjęcie: poszukiwaczka.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?4,2009

 

Praktycznie wszystkie ciężarne powinny pić napar z pokrzywy, ze względu na wysoką zawartość witamin i mikroelementów, zwłaszcza wapnia i żelaza. Zarówno świeża, jak i w postaci naparu jest smaczna. Napar z pokrzywy ma umiarkowane działanie moczopędne, a więc pomaga usuwać nadmiar wody z organizmu. Pokrzywa jest również przydatna po porodzie, gdyż wzmacnia organizm i zwiększa produkcję mleka.