Nasz sklep posiada certyfikat nr PL-EKO-07-18907 wydany przez jednostkę certyfikującą AGOBIOTEST. Oznacza to, że jesteśmy pod stałym nadzorem sprawdzającym, czy produkty, które sprzedajemy spełniają wszystkie wymagania określone w rozporządzeniach Unii Europejskiej dotyczących rolnictwa ekologicznego.

 

Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmujemy do 03 luty 2020.
Dostawa na terenie Warszawy i okolicach objętych naszym dowozem odbędzie się w czwartek 06.02, dostawa na kraj DPD-07.02

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 20 lutego (Czwartek)

Płatki owsiane 600g ekologiczne


Płatki owsiane 600g ekologiczne
Cena: 8,00 zł
- +
600g
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Niemcy)

 

Naukowcy już dawno stwierdzili, że ziarno owsa może być również symulatorem nerwowym o działaniu podobnym do opium. Właściwość tą często wykorzystuje się w przypadku koni wyścigowych. Ponadto ziarno owsa zawiera również wysoki poziom błonnika, manganu, selenu oraz magnezu. Również cukrzycy powinni być zadowoleni – spożywanie owsa wpływa na stabilizację poziomu glukozy we krwi. W owsie obecne są również antyoksydanty przeciwdziałające niszczeniu naszego organizmu przez wolne rodniki.

Na szczególną uwagę zasługuje obecność w ziarnie owsa tokoferoli czyli witaminy E. Ten niezwykle silny antyoksydant występuje tutaj przede wszystkim w postaci α-tokotrienolu. Głównym źródłem witaminy E w ziarnie owsa jest obecny wewnątrz łupinki rozwijający się zarodek oraz bielmo. Niestety w pewnych warunkach zawartość witaminy E może ulec drastycznemu obniżeniu. Poziom tokoferoli spada drastycznie po 7 miesiącach przechowywania nieprzetworzonego ziarna w temperaturze pokojowej, ale już w przypadku produktów z owsa proces gwałtownej degradacji rozpoczyna się po 1-2 miesiącach. W kilogramie owsa mamy od 15 do 48 mg witaminy E.