Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmujemy do 25 marca do godziny 21.00. Dostawę na terenie Warszawy i w najbliższych jej okolicach zrealizujemy w czwartek 29 marca. Zamówienia do klientów spoza Warszawy  dostarczone zostaną  w piątek 30 marca. 

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 28 marca (Czwartek)

Brukselka ekologiczna


Brukselka ekologiczna
Cena: 12,00 zł
- +
0,5 kg
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Polska)

 

Brukselka jest warzywem posiadającym ogromne wartości odżywcze, które zawdzięcza zawartym w niej ?witaminom: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, H, K. Zawiera składniki mineralne: potas, magnez, wapń, sód, żelazo, mangan, fosfor, miedź, cynk, błonnik pokarmowy, karoten, kwas foliowy, kwas pantotenowy, białko, węglowodany.

 
Brukselka ma właściwości przeciw rakowe, zawiera substancje hamujące rozwój komórek nowotworowych, co potwierdzają naukowcy, dlatego jej spożywanie zaleca się w diecie antynowotworowej. Zaleca się jej spożywanie w? nowotworach prostaty, wątroby, jelit, żołądka, okrężnicy, odbytnicy, trzustki, przełyku, guzach piersi i sutków. Swoje cenne właściwości, zawdzięcza zawartym w niej substancjom jak karotenoidy, chlorofil, glukozynolaty, indole. Jej składniki wpływają na odbudowę DNA w komórkach i blokują rozwój komórek nowotworowych, stąd właśnie jest zaliczana do warzyw młodości.