Zamówienia na najbliższą dostawę przyjmujemy  do 27 maja do godziny 21.00. Dostawę na terenie Warszawy i w najbliższych jej okolicach zrealizujemy w czwartek 30 maja. Zamówienia do klientów spoza Warszawy  dostarczone zostaną  w piątek 31 maja.

 

 

Dodatkowy numer telefonu 535 427 623

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 30 maja (Czwartek)

Buraki okrągłe ekologiczne


Buraki okrągłe ekologiczne
Cena: 6,80 zł
- +
kg
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Polska)

Intensywny czerwony kolor buraków jest związany z antynowotworowymi właściwościami buraków. Czerwony kolor buraków pochodzi od antocyjanów, związków zwalczających tzw. wolne rodniki, które charakteryzują się właściwościami antynowotworowymi.
Ze względu na swój skład chemiczny, buraki są silnie zasadotwórcze. Dlatego spożywanie buraków jest wręcz niezbędne dla osób jedzących dużo kwasotwórczych potraw - mięso, ciasta, pieczywo. To doprowadzi organizm do równowagi kwasowo-zasadowej, która jest niezbędna dla zachowania zdrowia (długotrwałe zakwaszenie organizmu sprzyja rozwojowi chorób jak nadciśnienie, miażdżyca czy nadwaga) lub po prostu dla uniknięcia tzw. zgagi.
Burak wspomaga pracę wątroby i woreczka żółciowego, przyspiesza produkcję czerwonych krwinek. Poprawia również krążenie krwi, udrażnia żyły, a tym samym zapobiega powstawaniu zakrzepów. Zwiększa ilość krwinek czerwonych zawierających hemoglobinę, poprawia morfologię - ogólny stan krwi.
Burak czerwony pomaga w wydalaniu kwasu moczowego z organizmu, oczyszczaniu krwi, z uwagi na zawartość witamin z rodziny B, jedzenie buraków wzmacnia koncentrację, czujność, refleks, pamięć.
Zjadanie surowych czerwonych buraków w postaci jarzynki ma działanie lecznicze w otyłości, przy zaparciach  i chorobach nerek.
Buraki są także pomocne przy leczeniu przeziębień.

 

Źródło: vegeabc.blogspot.com