ZAMÓWIENIA NA KOLEJNĄ DOSTAWĘ PRZYJMUJEMY DO PONIEDZIAŁKU 22.01.2018

do godz.21.00

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 25 stycznia (Czwartek)

Pistacje raw bez skorupek ekologiczne


Pistacje raw bez skorupek ekologiczne
Cena: 29,00 zł
100g
produkt chwilowo niedostępny

(Kraj pochodzenia: Hiszpania)

 

Orzechy pistacjowe, to orzechy charakterystyczne dla Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej. Cenione są przede wszystkim za smak. Dostarczają też wielu korzyści dla zdrowia.

Pistacje należą do jednych z najbardziej odżywczych orzechów na świecie. 1 pistacja zawiera tylko 3 kalorie. Porcja składająca się z 30 orzechów pistacjowych stanowi zdrową i smaczną przekąskę, która nie tylko zaspokoi głód, ale również dostarczy organizmowi niezbędne witaminy.

 

 

Dlaczego warto regularnie jeść orzechy pistacjowe

Pistacje są bogate w witaminę B6, która pozytywnie wpływa na ilość czerwonych krwinek. Ponadto witamina ta uspokaja transmisję impulsów nerwowych w całym układzie nerwowym, przez co czujemy się bardziej zrelaksowani i wypoczęci.

Orzechy pistacjowe zawierają aż 15% dziennego zapotrzebowania na tiaminę, niezbędną organizmowi do produkcji energii.

Oprócz tego orzechy pistacjowe bogate są w kwas foliowy. Są także doskonałym źródłem błonnika, który potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.

Orzechy pistacje w porównaniu do innych orzechów, zawierają duże ilości przeciwutleniaczy np. beta - karoten oraz luteinę.

Zawarta w pistacjach witamina E, niezbędna do utrzymania integralności błon komórkowych, jest często zalecana dla zdrowia i piękną. Chroni skórę przed uszkodzeniami UV i zapewnia codzienną ochronę przed wczesnym starzeniem.

Zawartość białka oraz tłuszczów w orzechach pistacjowych czyni je naturalną i zdrową przekąską, która pomaga zmniejszyć nam uczucie głodu.

Orzechy pistacjowe mają mniejszą zawartość kalorii, niż inne orzechy, więc śmiało można zjeść ich więcej. W konsekwencji nie prowadzi to do wzrostu wagi naszego ciała, a dostarcza nam mnóstwa energii.


Produkt certyfikowany Produkt certyfikowany