ZAMÓWIENIA NA KOLEJNĄ DOSTAWĘ PRZYJMUJEMY DO PONIEDZIAŁKU 22.01.2018

do godz.21.00

 

NAJBLIŻSZA DOSTAWA 25 stycznia (Czwartek)

Olej lniany tłoczony na zimno ekologiczny


Olej lniany tłoczony na zimno  ekologiczny
Cena: 24,00 zł
- +
butelka 500 ml
produkt dostępny

(Kraj pochodzenia: Polska)

Olej lniany składa się z 10% nasyconych kwasów tłuszczowych, 23% kwasu oleinowego (omega-9) 51 % kwasu  linolenowego (omega-3), 16 % kwasu linolowego (omega-6), bogaty w witaminę E.
Kwasy  omega-3 zawarte w oleju mają fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu, są niezastąpione:
- jako budulec dla: tkanki mózgowej, syntezy hormonów, każdej komórki organizmu
- dla kobiet w ciąży: właściwa proporcja kwasów omega-3 i omega-6zabezpiecza przed przedwczesnym porodem. Stwierdzono, że u dzieci kobiet, które uzupełniały swoją dietę w ciąży kwasami omega-3 poziom inteligencji w stosunku do innych swoich rówieśników jest wyższy aż o 19%
- dla dzieci i młodzieży: wpływa na prawidłowy rozwój neuronów, wspomaga leczenie nadpobudliwości dziecięcej (zespół ADHD) i równowagę hormonalną (trądzik)
- dla kobiet: reguluje proporcje hormonów w organizmie: łagodzenie wielu objawów związanych z miesiączkowaniem, a także bóle głowy, depresje, bóle podbrzusza, drażliwość i obrzęki, łagodzi objawy menopauzy i wspomaga czynności macicy, przez co może być stosowany w leczeniu bezpłodności
- dla mężczyzn: stosowany jest pomocniczo przy leczeniu bezpłodności i w schorzeniach prostaty.
- dla  sportowców: przekształca składniki pokarmowe na energię, wspomaga wzrost mięśni oraz redukcję tkanki tłuszczowej, bierze udział w transporcie tlenu, produkcji hemoglobiny przez co zwiększa wydolność oraz wytrzymałość, skraca czas regeneracji, ułatwia absorbowanie składników pokarmowych

 

Olej lniany wspomaga również:
- Układ trawienny: m.in.procesy trawienne, aktywizuje przemianę materii, wzmacnia regeneruje i osłania błony śluzowe na całej długości układu pokarmowego i wydalniczego (hemoroidy).
- Układ nerwowy:  w leczeniu schorzeń mózgu i układu nerwowego, takich jak choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, depresje czy też uszkodzenie nerwów u chorych na cukrzycę
- Układ sercowo-naczyniowy: kwas alfa-linolenowy obniża poziom trójglicerydów i "złego cholesterolu", przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej, skutecznie zapobiega powtórnemu zawałowi serca oraz działa antyarytmicznie.
- Leczenie chorób nowotworowych: kwasy omega-3 mogą zahamować raka piersi, a także zapobiegać rozwojowi nowotworów w innych organach, zmniejszają ryzyko raka prostaty. Badania przeprowadzone wśród pacjentów chorych na raka prostaty dowodzą, że zawarte w oleju lignany wykazują silne działanie przeciwutleniające.
- Leczenie nadwagi i otyłości: przywraca równowagę hormonalną i zmienione proporcje kwasów tłuszczowych w organizmie, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej oraz hamuje powstawanie nowej, wpływa korzystnie na odtłuszczanie wątroby.
- Układ immunologiczny: kwasy omega-3 zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, aktywizują podziały komórkowe.
- Skórę, włosy i paznokcie: olej lniany jest używany w leczniczym masażu skóry, odżywiając ją i nadając jej elastyczność, niedobór NNKT jest związany z występowaniem chorób skóry, w tym m.in. egzemy i łuszczycy, polecany dla skór suchych z objawami łuszczenia, mało elastycznych, szorstkich.
- Zwierzęta: w diecie psów i kotów regularne stosowanie oleju lnianego zapobiega matowieniu sierści i różnym chorobom skóry w tym łupieżowi, łojotokowi, linieniu oraz prosówkowym zmianom skóry jak również skutecznie wspomagają leczenie w/w chorób. Olej jest cennym składnikiem pod względem energetycznym w końskiej diecie, ma dobroczynny wpływ na przemianę materii, jak również na sierść.

Czy wiesz, że...

- siemię lniane zawiera 700 !!! razy więcej lignanów niż inne gatunki roślin (lignany - roślinne prekursory hormonów tkankowych o właściwościach przeciw nowotworowych) - zawartość lignanów w różnych produktach
- olej lniany zawiera dwa razy więcej kwasów omega-3 niż olej z wątroby rekina
- w 60% nasz mózg zbudowany jest na bazie kwasów omega-3
- już po kilku dniach stosowania oleju lnianego możemy przywrócić w organizmie homeostazę czyli równowagę
- brytyjski ekspert Richard Doll stwierdził, że stosowanie oleju lnianego w codziennej diecie zapobiegłoby tylko w Wielkiej Brytanii 450 zgonom dziennie
- podstawowym tłuszczem w diecie kulturystów jest olej lniany

Wskazówki dotyczące spożywania:
Przyjmuje się, że na 1 kg masy ciała powinniśmy dostarczać 1 gram oleju dziennie.
Dorośli przez pierwsze 3 m-ce ok. 4 łyżek dziennie, później 2-4 łyżki.
Leczniczo - 6 do 8 łyżek dziennie
Zapotrzebowanie na NNKT rozwijającego się organizmu dzieci i młodzieży jest większe niż u dorosłych.
Zwiększone dawki tego oleju nie skutkują odkładaniem się tkanki tłuszczowej.

 

Olej lniany nie powinien być traktowany jako lek czy suplement diety ale jako produkt stanowiący codzienny składnik naszego jadłospisu.
 

Oleju lnianego nie powinno się smażyć.

 

Źródło: barwyzdrowia.pl


Produkt certyfikowany Produkt certyfikowany